Blog

Mitől világítanak másképpen a csillagok, avagy íme a titok

Amikor a kivitelezés után átadom a munkámat, néhány dolgot el szoktam mondani. Többek között azt, hogy egyes csillagok majd reggelig, akár 8 órán át világítanak, még a többi fokozatosan halványul el…
És, hogy mindez minek köszönhető? A festékek alapszíne amikor nincsen feltöltve, fehér. Amikor viszont töltődik, különböző színűek lesznek, de ebből, a mennyezet távolságából bizony csak igen kevesek látnak bármit is, és ez teljesen normális.
Amit észre lehet venni messzebbről, az leginkább a sárgás-zöldes szín, és nagy valószínűséggel ezt is fogjátok látni. Sötétben az ágyból pedig fehérnek fog tűnni, ahogy a valóságban is.
Rengeteg anyagot teszteltem már, a világ különböző pontjairól rendeltem be festékeket, hogy olyanokkal dolgozhassak, amelyekhez nincs szükség külön UV lámpára ahhoz, hogy tartósan világítson, ugyanakkor a sokáig ragyogó csillagos égbolt hatását adja vissza.

Egyébként azt tudjátok, hogy a csillagok valóban színesek? Ha érdekel bővebben, akkor nyisd meg ezt itt !

Meghatározó továbbá a festékek sűrűsége is, valamint az, hogy mennyire erős és koncentrált a pigment tartalma. Hígabb tejföl sűrűségű, paszta sűrűségű, vagy színtelen hordozóban én választom meg a pigmentpor mennyiségét…
Így az általam festett égbolt ettől tűnik többek között valósághűnek. Mellékelek itt egy képet, amit telefonnal készítettem, és egy akvarell papírt használtam hozzá fal helyett. Sajnos a színhelyességet a kép nem adja vissza, de így talán könnyebb elképzelnetek. Amit még fontosnak tartok megjegyezni, hogyha jobban megnézitek, van olyan, ami szinte nem is látszik akkor, amikor nincsen feltöltve, és ezt közelről fotóztam. Tehát a mennyezeten sem lesz feltűnő. Ha tudod, hogy ott van és figyeled, akkor lehet, hogy észre fogod venni, ha viszont nem tudod, akkor fel sem tűnik.

Leave a Reply

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com